Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Yanıklar ve Tedavileri

Yanıklar ve Tedavileri

Yanıklar ve Tedavileri

9786053354253
Baskı Tarihi2020
ISBN9786053354253
Sayfa Sayısı108
Teslim Süresi3 Gün
YazarProf. Dr. MSc. Atilla Arıncı
4 Bu ürün 0 kez incelendi.
184.00 TL
Ürün Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Birlikte çalıştığım süre boyunca kendisinden çok şeyler öğrendiğim Londra “University College Hospital” Plastik Cerrahi Kliniği eski direktörü Mr. B. D. Morgan ile birlikte Mount Vernon yanık merkezindeki hasta koğuşlarına yaptığımız her vizitte onun söylediği “yanık hayatta insanoğlunun başına gelebilecek en büyük felaketlerden birisidir” sözünü fakültemiz öğrencilerine anlattığım her yanık dersinin başında ilk cümle olarak tekrar etmekten hiç bıkmadım.
Çalıştığım süre içinde yanık merkezinin psikolojik danışmanlık polikliniğine gelen ileri derecede yanıklı hastalar ile yaptığım söyleşiler de beni çok etkilemiştir.
Bugün ülkemizde sayıları her geçen gün artan yanık vakaları ve henüz yeterli sayılara ulaşamayan yanık merkezlerinde uğraşı veren hekimlerin yaptıkları yoğun ve özverili çalışmalar konuya verilmesi gereken önemi açıkça vurgulamaktadır.
Tüm bu yaşadıklarım yanık ile mücadelenin konunun uzmanları kadar toplumun her ferdi için yapılması gereken bir ödev olduğu bilincini bende oluşturmuş ve beni bilinen fakat tekrarlanmasında yarar olduğuna inandığım temel yanık bilgilerini klasik kitapların konu ile ilgili yayınların ve edinilen klinik tecrübelerin ışığında özet halinde bir araya getirmeye sevk etmiştir. Bu çalışmanın amacı Tıp doktorları seviyesinde konunun önemine dikkat çekmek ve onları yanık ile ilgili daha ileri araştırmalara yönlendirmektir.
Bu eserde yanık gibi çok kapsamlı bir konuda var olan tüm bilgiler gözden geçirilerek bir özet halinde okuyucuya vermek amaçlanmıştır. Bu konuda yazılacak çok daha geniş yeni eserler benim de en büyük özlemim olacaktır. Yanıksız bir yaşam dileğiyle...

Prof. Dr. MSc. Atilla Arıncı

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?