Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Uygulamalı Patofizyolojinin Esasları

Uygulamalı Patofizyolojinin Esasları

Uygulamalı Patofizyolojinin Esasları

9786059528528
Baskı Tarihi2018
ÇevirmenMeryem YILMAZ, Züleyha SEKİ
ISBN9786059528528
Sayfa Sayısı612
Teslim Süresi3 Gün
YazarM. NAIR, I.PEATE
4 Bu ürün 221 kez incelendi.
145.00 TL
Kargo BedavaHızlı Kargo
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Patofizyoloji, hastalık ya da  yaralanmanın neden olduğu veya ilişkilendirildiği fizyolojik süreçlerdeki işlev bozukluğu sonucunda bedenin ve sistemlerinin nasıl çalıştığını gösteren temel bilim alanıdır. Bu nedenle sağlık eğitimi alan öğrencilerin patofizyoloji bilgisi, hastalık durumlarında işlev bozukluklarını tanıma, tedavi planlarını anlama, uygulama ve geliştirmesine yardımcı olur.

Orijinal olarak Muralitharan Nail, lan Peate ve Anthony Wheeldon tarafından yazılmış, temel fizyopatolojik bilgilerin resimler, sorular ve vaka çalışmaları ile sunulduğu ''Uygulamalı Patofizyolojinin Esasları'', sağlık eğitimi alan tüm öğrencilere hitap eden yararlı bir kaynaktır. Kitap ingilizceden Türkçe'ye çevrilirken konuların ve kavramların anlaşılabilir olmasına dikkat edilmiş ve konu ile ilişkili literatürde yaygın olarak yer alan terimlerin kullanılmasına özen gösterilmiştir. 

Kitabın sağlık eğitimi alan tüm öğrencilere yararlı olmasını diliyor, kitabın Türkçe'ye çevrilmesine katkı sağlayan akademisyen bilim insanlarına ve İstanbul Tıp Kitabevi'nin emeği geçen tüm çalışan elemanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Doç.Dr. Meryem Yılmaz

Yrd.Doç.Dr. Züleyha Seki

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?