Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Sığırların İç Hastalıkları

Sığırların İç Hastalıkları

Sığırların İç Hastalıkları

9789759458522
Baskı Tarihi2016
ISBN9789759458522
Sayfa Sayısı518
Teslim Süresi3 Gün
YazarHasan BATMAZ
5 Bu ürün 2049 kez incelendi.
85.00 TL
zoom-icon
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kırmızı etin ve sütün sağlandığı başlıca hayvan türü sığırlardır. Bu nedenle sığırcılık hayvan yetiştiriciliğinin ana unsurudur. Buna bağlı olarak ta sığır sağlığı önemli yer tutmakta ve veteriner hekimlerin en büyük uğraş alanını oluşturmaktadır.
Pratiğe yönelik olarak ilk baskısı 1997 ve ikinci baskısı 2010 yılı olan bu kitaba hem sahada çalışan meslektaşlarımızın hem de öğrencilerimizin yoğun ilgisi olmuştur. Yaklaşık bir yıl kadar önce baskısı tükenen kitabın mevcut hali ile çoğaltılması yapılmamıştır. Günümüzde bilginin hızla geliştiği ve birçok yeniliğin mesleğimizin bu alanında da çok fazla olduğu dikkate alınarak kitap yaklaşık 100 sayfa geliştirilerek tümüyle güncelleştirilmiştir. Kitabın yeni baskısında yeni hastalıklara ve konulara yer verilmiş, birçok hastalık daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Ayrıca hastalıklarla ilgili fotoğraflar ilgili konunun içinde sunularak bütünlük oluşturmasına özen gösterilmiştir.
I Sığır pratiğinde çalışan meslektaşlarımız önceki yıllara göre yeni hastalıklarla ve bazı hastalıklarla daha çok karşılaşmaktadırlar. Klinik tedavi hekimliğin yanında koruyucu hekimlik daha önem kazanmıştır. Dolayısıyla kitabın bu baskısında özellikle enfeksiyon hastalıkların koruma bölümlerine daha geniş yer ayrılmıştır. Diğer yandan kitabın ilk baskısında daha pratik ve kısa bilgiler bulunurken, artan gereksinim doğrultusunda bu alanda bir başvuru kitabı olabilmesi için konular genişletilmiş ve hastalıkların daha iyi anlaşılabilmesi için birçoğunun patogenezine yer verilmiştir. Bazı hastalıklarla ilgili fotoğraf desteği aldığım meslektaşlarıma teşekkür ederim.Birçok kez yapılan kontrollerden sonra gözden kaçabilecek yazım hatalarını anlayışla karşılayacağınızı umarım.
Kitabın tüm meslektaşlarıma, öğrencilerimize ve ülkemiz sığırcılığına yararlı olmasını dilerim.
Saygılarımla

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2020 kongrekitabevi.comSADECEWEB