Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Kimyasal Cilt Soyma

Kimyasal Cilt Soyma

Kimyasal Cilt Soyma

9786256784086
Teslim SüresiHEMEN TESLİM
YazarPhilippe Deprez
Baskı Tarihi2023
ÇevirmenProf. Dr. Gülşen AKOĞLU - Prof. Dr. Hakan ERBİL - Dr. Eyyup POLAT
ISBN9786256784086
Sayfa Sayısı386
5 Bu ürün 0 kez incelendi.
3,250.00 TL
Kargo Bedava

Kitap Önizleme

Ürün Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Kimyasal soyma işlemleri hekimlerin ellerindeki silahlar arasında ön sıralara geri dönmüş ve neredeyse anında sonuç verdikleri için popüler olmuşlardır.
Kimyasal Cilt Soyma kitabı her türlü kimyasal soyma tedavisi için eksiksiz bir kılavuzdur. Çok çeşitli kimyasal cilt soyma işlemleri ile ilgili pratik uygulamaları ve bunlarla ilgili bilimsel temeli kapsamaktadır. Kitap, kimyasal soyma işlemlerini kozmetik uygulamadan ziyade tıbbi bir tedavi olarak yeniden sınıflandırmakta ve kimyasal soyucuların formüllerinin kullanımını daha kolay, daha güvenli ve daha hızlı hale getirerek uygulayıcılara yardımcı olmaktadır.
Kitap yüz, saçlı deri, boyun, eller, vücut ve önkolları tedavi etmek için uygun kimyasal soyma uygulamalarını içermektedir. Ayrıca yaşlanan cildin, çatlakların, yara izlerinin, melazmanın, kloazmanın, aknenin, postinflamatuvar hiperpigmentasyonun ve skalpteki keratozların tedavisinde kimyasal soyma işlemlerini anlatmaktadır. Alfa hidroksi asitler, trikloroasetik asit, salisilik asit, resorsin ve fenoller dahil olmak üzere çeşitli kimyasal soyucuların etki mekanizmalarını, endikasyonlarını, uygulama ve sonuçları da tartışılmaktadır. Ayrıca kontrendikasyonlar, önlemler ve güvenlik sorunları da kitap içeriğinde bulunmaktadır. Kitabın bu baskısında mikro iğneleme ve mezoterapi gibi yardımcı prosedürlere ilişkin yeni materyallerin yanı sıra mozaik kimyasal soyma işlemlerine ilişkin yeni bilgiler yer almaktadır. Kimyasal cilt soyma öncesi ve sonrası tedavi de ayrıntılı olarak işlenmiştir. Kimyasal soyma ile ilişkili komplikasyonların tartışıldığı bir bölüm ayrılmıştır. Kitapta renkli klinik fotoğrafların yanı sıra önemli bilgileri özetleyen açıklayıcı tablolar da yer almaktadır. Yazarın hem araştırma hem de uygulamadaki kapsamlı deneyimine dayanan bu güncellenmiş kaynak, kimyasal cilt soyma tedavileriyle ilgilenen tüm sağlık profesyonelleri için paha biçilmez bir rehberdir.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?