Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Kas İskelet Sistemi Ağrısı: Multidisipliner Yaklaşım

Kas İskelet Sistemi Ağrısı: Multidisipliner Yaklaşım

Kas İskelet Sistemi Ağrısı: Multidisipliner Yaklaşım

9786054949687
Baskı Tarihi2016
ISBN9786054949687
Sayfa Sayısı145
Teslim Süresi3 Gün
YazarUğur CAVLAK
5 Bu ürün 1025 kez incelendi.
145.00 TL
Kargo Bedava
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Ağrı kişiye özgü duyusal ve emosyonel karmaşık bir deneyimdir. Ağrı herhangi bir yaralanmayı takiben doku hasarının meydana gelmesiyle ortaya çıkabilir. Ağrı akut veya kronik olarak tanımlanır. Bu kitap kas-iskelet sistemi problemlerinden kaynaklanan akut ve kronik ağrının temel özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Akut ve kronik ağrı biyopsiko sosyal yaklaşımla en basit biçimiyle anlatılmaktadır. Fizyoterapi rehabilitasyon öğrencileri ve fizyoterapistler akut ve kronik ağrıyı tanımlamada, değerlendirmede ve tedavi etmede yol gösterici temel bilgileri bu kitapta bulabilirler.

Kitap on bir temel bölümden oluşmaktadır. Bölümler içinde özellikle osteoartrit, kolumna vertebralis ve intervertebral disk patolojileri, fibromiyalji, miyofasial ağrı sendromu, kas ve tendon patolojileri (myosit, tendinit vb), tuzak nöropatiler gibi kas-iskelet sistemi içinde yer alan yapı ve ilişkili elemanların disfonksiyonlarından kaynaklanan akut ve kronik kas-iskelet sistemi ağrısı üzerinde odaklanılmıştır.

Bu kitabın yazarları fizyoterapistler ve hekimlerden oluşmaktadır. Fizyoteapistler kas-iskelet sistemi kaynaklı akut ve kronik ağrının tanımı, tipleri, periferik ve santral organizasyon sürecini (kapı kontrol teorisi), yaygın olarak kullanılan subjektif ve objektif değerlendirme yöntemleri, ağrının elektro-fiziksel ajanlarla modülasyonu, akuaterapi, balneoloji uygulamaları, kullanılan manuel tedavi teknikleri, terapatik egzersizler, yoga gibi tamamlayıcı fizyoterapi-rehabilitasyon yöntem ve prensipleri konusunda bilgi vermektedirler. Hekimler ise akut ve kronik kas-iskelet ağrısının kontrolünde kullanılan ilaç uygulamaları, girişimsel yaklaşımlar ve cerrahi uygulamalarla ilgili bilgiler sunmaktadır. Akut ve kronik kas-iskelet sistemi ağrısının değerlendirme ve tedavi uygulama prensipleri holistik bir bakış açısıyla açıklanmaktadır.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile ilgili lisans eğitimi alan fizyoterapist adaylarına, alanda çalışan fizyoterapistler ve akademisyenlere rehber olması dileği ile.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?