Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Kadın Doğurganlık ve Fertilite Kontrolü

Kadın Doğurganlık ve Fertilite Kontrolü

Kadın Doğurganlık ve Fertilite Kontrolü

9786257849180
Baskı Tarihi2021
ISBN9786257849180
Sayfa Sayısı378
Teslim SüresiHemen teslim
YazarDr. Sevgül Dönmez, Prof. Dr. Nevin Akdolun Balkaya
4 Bu ürün 0 kez incelendi.
320.00 TL
Kargo Bedava
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

 Günümüzde yedi milyarı aşan dünya nüfusunun neredeyse yarısını kadınlar oluşturmak­tadır. "Kadınlık” ve "kadın” öncelikle bir niteliktir. Kadınlar hem toplumsal hem de eko­nomik yaşamın çok önemli bir parçasıdır. Kadınlar, her şeyden önce kendilerini anne ve eş olarak görmek üzere yetiştirilirler. Ayrıca kadınlar, aile ve toplumun yaşam koşullarının iyileştirilmesinde ve nüfusun yeniden üretiminde çok önemli roller üstlenmektedirler.

Kadının üreme deneyimleri ile ilgili olan doğurganlık yeteneği, nüfusun büyüklüğü­nü, artışını ve yapısını belirleyen, kadının statüsünü ve toplumun sağlık düzeyini etkileyen önemli bir kavramdır. Doğurganlık, bilinçli olarak düzenlenmediğinde hem anne hem de bebeğin sağlığını olumsuz etkileyecek riskli gebelikler ve istenmeyen gebelikler ortaya çık­maktadır.

İstenmeyen gebelikler, aile planlamasının karşılanamayan gereksinimini ifade etmekte­dir. Aile planlaması, bir ülkenin geleceğine katkı sağlayacak en düşük maliyetli yatırımlar­dan biridir. Ekonomik kalkınma, anne ve çocuk sağlığı, eğitim ve kadınların güçlendirilme­sini kapsayan bir dizi potansiyel fayda sunmaktadır.

Bu kitap içeriğinde, kadın, doğurganlık ve doğurganlığın düzenlemesinde en önemli hiz­met olan aile planlaması yöntemlerinin güncel ve kapsamlı bilgilerine yer verilmiştir.

Bu kitap, hemşireler, ebeler, hekimler ve bununla birlikte hemşire, ebe ve hekim öğren­ciler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yardımcı olması için hazırlanmıştır. Ayrıca kitap, sağlık bilimleri bölümleri lisans ve lisans üstü müfredat programında kadın sağlığı ile ilgili dersleri de destekler nitelikte hazırlanmıştır.

Kitabın bu zengin içeriğinin ortaya çıkmasında özveriyle çalışan tüm yazarlarımıza ve Ema Tıp Yayınevi’ne teşekkürlerimizi sunar, sağlık bilimleri öğrencileri ve bu alanda çalı­şan ebe, hemşire, hekim olmak üzere tüm meslektaşlarımıza yararlı olmasını diler, saygılar sunarız.

Muğla, Ocak 2021

Dr. Sevgül DÖNMEZ

Prof. Dr. Nevin AKDOLUN BALKAYA

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?