Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Işık Mikroskopik Görseller ve Çizimli Anlatımlarla Histoloji Laboratuvarı Kitabı

Işık Mikroskopik Görseller ve Çizimli Anlatımlarla Histoloji

Işık Mikroskopik Görseller ve Çizimli Anlatımlarla Histoloji Laboratuvarı Kitabı

9786057578433
ISBN9786057578433
Sayfa Sayısı190
Teslim Süresi3 Gün
YazarProf. Dr. Ahmet Çevik Turan Prof. Dr. Sevil Çaylı Dr. Öğr. Üyesi Hilal Nakkaş Dr. Öğr. Üyesi Bahar Kartal
Baskı Tarihi2019
5 Bu ürün 0 kez incelendi.
260.00 TL
Kargo Bedava
Ürün Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Işık Mikroskopik Görseller ve Çizimli Anlatımlarla  Histoloji Laboratuvarı Kitabı

Değerli okuyucular,

“Işık Mikroskobik Görseller ve Çizimli Anlatımlarla HİSTOLOJİ LABORATUVAR KİTABI” başlıklı bu eser, özellikle tıp ve diş hekimliği fakültelerinin birinci ve ikinci sınıflarında okuyan öğrencilerin histoloji laboratuvar derslerinde faydalanabilecekleri, temel bir kaynak olarak hazırlanmıştır.

Bu kitap Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tıp fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalının preparat ve görsellerinden oluşan arşivi kullanılarak, aynı anabilim dalının öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrencileri tarafından yazılmıştır. Kitabın içeriği ve konuların anlatım sırası da Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Histoloji ve Embriyoloji Ders Programına göre hazırlanmıştır. Ancak, konu anlatım sırası değişebilmekle birlikte, konular ve içerikleri tüm tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültelerinin ilgili bölümleri için ortak niteliktedir. 

Kitabın içeriği ışık mikroskobik görsellere ve gerek görülen yerlerde çizimli anlatımlara dayandırılmıştır. Bu özelliği ile öğrenciler tarafından laboratuvar derslerinde, kaynak kitap olarak kullanılabilmesi amaçlanmıştır. Öğrencilerin temel histolojik dokuları ve bu dokularda görülen hücre ve hücre dışı komponentleri öğrenerek bu bilgiyi organlar bazında kullanabilmeleri, histolojik yapılar ile fonksiyonlar arasında ilişki kurabilmeleri hedeflenmiştir.

Bu kitabın hazırlanması aşamasında izin ve destekleri ile katkı sunan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tıp fakültesi Dekanlığı na kitabın yazılımında, görsellerin ve çizimli anlatımları bir araya getirilmesinde emeği geçen tüm yaralara ve kitabın basımı ve dağıtımını üstlenen Ankara Nobel Tıp Kitabevi ne teşekkür ederim

Bu kitap yardımıyla histoloji dersi laboratuvar uygulamaların daha verimli geçmesi dileği ile tüm okuyuculara başarılar dilerim. 

                                                                                                                                                                                                                    Editör: Prof. Dr. Ahmet Çevik TUFAN

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?