Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Geriatri Pratiğinde Ölçekler

Geriatri Pratiğinde Ölçekler

Geriatri Pratiğinde Ölçekler

9786054949694
Baskı Tarihi2016
ISBN9786054949694
Sayfa Sayısı240
Teslim Süresi3 Gün
YazarAhmet Turan IŞIK, Pınar SOYSAL
4 Bu ürün 1198 kez incelendi.
190.00 TL
Kargo Bedava
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Ayrıntılı Geriatrik Değerlendirme, klasik tıp uygulamalarının yanı sıra geriatrik olguların medikal, mental,psikososyal ve fonksiyonel durumlarının değerlendirilmesine ve tedavi takibinin yapılmasına imkan veren çeşitli ölçeklerin kullanıldığı multidisipliner diyagnostik ve terapötik bir yaklaşımdır. Kullanılan bu ölçekler ile başlıca komorbid durumlar, mobilite-denge-yürüme, beslenme, günlük yaşam aktiviteleri ve fonksiyonellik, duygu durum, kognitif fonksiyonlar, ilaçlar, inkontinans, ağrı, uyku ve bakım veren yükü değerlendirilmektedir.
Büyük çoğunluğu, ülkemiz için geçerlilik ve güvenirliği yapılmış yabancı kaynaklı olan bu ölçekler, pratikte farklı versiyonların kullanılması nedeniyle merkezden merkeze farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca bütün bu ölçeklerin topluca ele alındığı bir başvuru kaynağı da mevcut değildir.
Biz de geriatrik olguların değerlendirilmesi için kullanılmakta olan bu ölçekler için hem bir standart oluşturabilmek hem de ilgili tüm sağlık çalışanlarına bir başvuru kaynağı oluşturmak adına “Geriatri Pratiğinde Ölçekler”i “Geriatrik Sendromlar Dizisine” eklemeye karar verdik.
“Geriatri Pratiğinde Ölçekler”, Ayrıntılı Geriatrik Değerlendirme, Komorbidite, Günlük Yaşam Aktiviteleri, Yaşam Kalitesi, Kognitif Tarama, Duygu Durum, Nutrisyon, Denge ve Yürüme, İnkontinans, Uyku, Ağrı, İlaç, Bası Yaraları, Bakıcı Yükü, Geriatrik Onkolojide Değerlendirme ve Diğer Ölçekler olmak üzere 16 bölümden oluşmaktadır.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?