Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Fizyoloji

Kongre Kitabevi | Fizyoloji

Fizyoloji

9786056484858
Baskı Tarihi2015
ISBN9786056484858
Sayfa Sayısı360
Teslim Süresi3 Gün
YazarHalis KÖYLÜ
5 Bu ürün 924 kez incelendi.
125.00 TL
Kargo Bedava
zoom-icon
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Fizyoloji insan vücudunun normal işleyişini inceler. Bu nedenle iyi bir fizyoloji bilgisi sağlık bilimleri için vazgeçilmezdir.

Günümüzde daha başlangıç aşamasında son derece kapalı ve anlaşılmaz konular öğrencinin önüne getirilmekte ve öğrenciden bunları anlaması beklenmektedir. Uzun ve gereksiz anlatımlar içinde öğrenci nereye dikkat etmesi gerektiğini bilememektedir. Ayrıca konuların sistematik bir şekilde verilmemesi, anlaşılması kolay olan konuları dahi zorlaştırmaktadır. Öğrenci aslında öğretim metodundan kaynaklanan bu durumun bilimin kendi zorluğundan kaynaklandığını düşünüp ona karşı bir soğukluk ve bıkkınlık duymaktadır.

Sağlık Bilimlerinde Fizyoloji kitabı Diş Hekimliği, Eczacılık, Veterinerlik, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Yüksekokularında eğitim gören öğrencilerin fizyolojik süreçleri kavramasını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca hızlı tekrar yapmak isteyen Tıp Fakültesi öğrencileri ve Fen Bilimleri alanındaki öğrenciler de yararlanabilirler.

Anlatımda yalın ve ortak bir dil kullanılmış, böylece bir bütünlük sağlanmıştır. Her bölümde öncelikle konuyla ilgili anatomi ve histoloji bilgileri, ardından fizyoloji bilgileri verilmiştir. Böylece başka bir kaynağa gerek duyulmadan konunun anlaşılması amaçlanmıştır. Ayrıca konuların birbirini tamamlayacak şekilde sırayla verilmesi ve gereksiz anlatımlardan kaçınılması ile öğrencinin dikkatinin dağılmaması ve en kısa sürede en yüksek verime ulaşması hedeflenmiştir.

Mikroskobik görüntüler için Prof. Dr. Ali AYATA ve Yrd. Doç Dr. Nurgül ŞENOL’a, kitabın tasarımını yaparak yayına hazırlayan Uzman Serdağ DAĞLI’ya, kitabın yayınlanmasını sağlayan ve Dünya Tıp Kitabevi’ne teşekkür ederim.

Yararlı olması dileğiyle...

Prof. Dr. Halis KÖYLÜ

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2020 kongrekitabevi.comSADECEWEB