Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Endikasyondan Pratiğe ORTEZ PROTEZ

Ortez Protez Endikasyondan Pratiğe

Endikasyondan Pratiğe ORTEZ PROTEZ

9786057607362
Baskı Tarihi2019
ISBN9786057607362
Sayfa Sayısı292
Teslim Süresi3 Gün
YazarDr. Özcan Kaya
4 Bu ürün 0 kez incelendi.
115.00 TL
Kargo BedavaHızlı KargoSınırlı Stok
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Ortez protez ve yardımcı cihaz uygulamaları tababet tarihi ile neredeyse aynı zamanlara kadar gitmektedir. Hatta bazı yazıtlarda bu uygulamaların sistematik tıbbi uygulamalardan daha da eskiye dayandığına işaret eden bulgular mevcuttur. Geçmişten günümüze özellikle ortopedi ve travmatoloji ile fiziksel tıp uygulamalarında tedavinin merkezinde bu uygulamalar hep yer bulmuştur. Tıbbın göstermiş olduğu teknolojik ilerlemeler ile birlikte bu uygulamalar da hastalar adına daha estetik, fonksiyonel ve kolay kabul edilebilir noktaya gelmiştir. Çok ağır metal, ahşap ve deri gibi kullanılması, taşınması ve estetik kabul edilebilirliği zor olan ortez protez uygulamalarından günümüzde gayet estetik ve zihinsel kontrolü bile mümkün olabilen protezlerin geliştirildiği bir noktaya gelmiş bulunmaktayız.
Neden ‘Endikasyondan Pratiğe Ortez ve Protez ‘kitabını yazma ihtiyacını hissettiğimizi irdelediğimizde ilk aklımıza gelen eğitim öğretim faaliyeti yürüten devlet ve vakıf üniversitelerinde görevli olan ve bu kitabın ortaya çıkmasına katkısı olan değerli öğretim üyelerince bu derslere yönelik kaynak olmayışının birbirlerinden habersizce tespit edilmiş olmasıdır. Bu çıkış noktası itibarı ile Ortez ve Protez ile ilişkili dersler için kaynak olması hedeflenmiştir. Bunun yanında kas iskelet sistemi hastalıkları ile uğraşan sağlık profesyonellerine pratik bir başvuru rehberi amacı da taşımaktadır. Kitabımız sancılı süreçlerden geçerek de olsa bu alanda ilklerden bir kitap olması itibarı ile zaman ile daha da geliştirilmeye açık bir şekilde oluşturulmaya çalışılmıştır.
Bu noktada değerli sağlık profesyonellerinin her zaman katkısına açık olacağı muhakkaktır.
Burada en büyük saygıyı ve teşekkürü hak eden bu konuda bilgi birikimini son bilimsel yayınlar süzgecinden geçirerek bölümlerine aktaran öğretim üyesi hocalarımdır. Beraber yakalanan bu üretme sinerjisi ile kitabımızın canlı bir kitap olarak büyüyen ve yıllara uzun soluklu bir şekilde katkı sunabilen bir eser olması bütün yazarlar olarak ortak dileğimizdir.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?