Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Davranışsal Nörofizyolojiye Giriş

Davranışsal Nörofizyolojiye Giriş

Davranışsal Nörofizyolojiye Giriş

9789754209693
Baskı Tarihi2020
ISBN9789754209693
Sayfa Sayısı68
Teslim Süresi3 Gün
YazarProf. Dr. Öget Öktem
4 Bu ürün 0 kez incelendi.
30.00 TL
Sınırlı Stok
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Bu kitapçığı yazmayı ilk kez İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde ve Eğitim Fakültesinde Fizyolojik Psikoloji dersleri verdiğim yıllarda düşünmüştüm. Hattâ son sıralarda yazmaya başlamıştım da. Fakat 2000 yılında İstanbul Üniversitesinin o yıllardaki rektörü bu derslere son vermek için Fizyolojik Psikoloji’yi bu fakültelerin müfredat programlarından çıkarınca ben de kitabı yazmayı bıraktım.
Daha sonra Vakıf Üniversitelerinin Psikoloji lisans ve yüksek lisans programlarında Fizyoloji, Fizyolojik Psikoloji, Biyolojik Psikoloji, Bilişsel Nöropsikoloji dersleri vermeye başlayınca, bu kitapçığı yazmayı yeniden gündemime aldım.
Psikologların insan davranışlarıyla ilgilenenlerin, bu davranışlarımızın sinir sistemindeki alt yapısını bilmesi gerektiğine şiddetle inanıyorum. Bu kitapçığı onlar için yazdım. Fakat fizyoloji okuyan Tıp öğrencilerinin de sinir sisteminden kalkarak karmaşık insan davranışlarına doğru yola çıkmakla ilgilenebileceklerini düşünüyorum.
Bu kitapçığı okuyanlar arasından, bu alana merak sararak bu konularda kendini yetiştirmek isteyecek bir kişi bile çıksa kendimi mutlu ve görevini yapmış hissedeceğim.

Prof. Dr. Öget Öktem Tanör

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?