Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Cerrahi Patolojide Ayırıcı Tanı Kadın Genital Sistem

Cerrahi Patolojide Ayırıcı Tanı Kadın Genital Sistem

Cerrahi Patolojide Ayırıcı Tanı Kadın Genital Sistem

9786058050976
ÇevirmenProf. Dr. Osman Zekioğlu, Ögr .Gör. Dr. Gürdeniz Serin
ISBN978-605-8050-97-6
Teslim SüresiHemen Teslim
YazarRussell Vang, Jeffrey D. Seidman, Anna Yemelyanova
Baskı Tarihi2020
5 Bu ürün 0 kez incelendi.
875.00 TL
Kargo BedavaHızlı Kargo

Kitap Önizleme

Ürün Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Kadın genital sistemin farklı bölgelerindeki neoplazileri içe- ren birçok lezyon farklı histolojik görünümlere sahiptir. Bu bağlamda bu lezyonlar birbirlerini taklit ederler. Kadın genital sisteminde mevcut tanısal kriterlerin kullanımı güç ve sıklıkla ayırıcı tanı sorunlu olabilmektedir.

Bu kitap jinekolojik patolojideki ayırıcı tanıya odaklanmış bir yaklaşım sağlamaktadır. Her bir bölüm ya anatomik bir bölgeyi ya da kadın genital sistemdeki birbiri ile ilişkili lezyon grubunu kapsamaktadır. Ayrıca bölümler içindeki her bir baş- lık iki lezyonun karşılaştırıldığı ve klinikopatolojik özellikler ile birlikte ek testlerin sunulduğu spesifik ayırıcı tanıyı içermek- tedir. Bu sunum birbirini taklit eden lezyonları vurgulamakla kalmayıp; onların ayrımını da ön plana çıkarmaktadır.

Bu kitapta kadın genital sistemde tanımlanmış her bir lez- yonla ilgilenme amacı güdülmemiş olup jinekolojik patoloji pratiğinde en sık karşılaşılan ayırıcı tanılar sunulmaktadır. Ancak az oranda görülmekle birlikte ciddi tanısal zorluk yara- tan lezyonlar da tartışılmaktadır.

“Cerrahi Patolojide Ayırıcı Tanı” serisindeki bu kitap sadece patoloji asistanlarının ihtiyacını karşılamak için değil aynı zamanda jinekolojik materyaller ile karşılaşan tüm pato- loglar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?