Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
BRS Patoloji

Brs Patoloji

BRS Patoloji

9786054949878
Baskı Tarihi2016
ÇevirmenPınar KARABAĞLI, Yeşim ERTAN
ISBN9786054949878
Sayfa Sayısı454
Teslim Süresi3 Gün
YazarArthur S. SCHNEIDER
4 Bu ürün 913 kez incelendi.
325.00 TL
Kargo Bedava
Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Çok geniş teorik ve pratik yükü olan patoloji konuları özellikle tıp fakültesi öğrencileri ve patoloji asistanlarının gözünü korkutmaktadır. Geniş kapsamlı kitaplar yanı sıra özet bilgilerin verildiği kitaplar özellikle TUS ve board sınavlarına çalışmak için iyi birer kaynak özelliğindedir.

Bu kitap genel ve sistemik patoloji konularını kısa maddeler halinde, makroskopik ve mikroskopik resimler ile tablolar eşliğinde özetleyerek sunmaktadır. Bu şekilde teorik bilgilerin kolayca anlaşılması hedeflenmiştir. Bu kitabın hem öğrencilerimiz hem de meslektaşlarımız için özellikle sınavlara yönelik çalışmalarında yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Çeviri, 26 meslektaşımızın katkıları ile kitabın orijinal metnine sadık kalınarak birebir yapılmıştır. Bu nedenle terminoloji birliği ve anlam bütünlüğü gözetilerek Türk patoloji camiasında yaygın kullanılan ifadelerin kullanımına özen gösterilmiştir. Bununla birlikte bazı kelimelerin Türkçe karşılıkları uluslararası terminolojisi ile birlikte verilmiştir. Bu kitabın çevrilmesi için emek veren tüm değerli meslektaşlarımıza ve İstanbul Tıp Kitabevi’ne teşekkürü bir borç biliriz.

Kitabın Türk patoloji eğitimine katkıda bulunması dileğiyle.

Doç. Dr. Pınar Karabağlı

Doç. Dr. Yeşim Ertan

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?