Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Botulinum Toksin Kozmetik ve Klinik Uygulamalar

Botulinum Toksin Kozmetik ve Klinik Uygulamalar

Botulinum Toksin Kozmetik ve Klinik Uygulamalar

9786057212818
Baskı Tarihi2023
ÇevirmenDR. ESRA BOZBAY
ISBN9786057212818
Sayfa Sayısı359
Teslim SüresiHEMEN TESLİM
YazarJOEL L. COHEN - DAVİD M. OZOG
5 Bu ürün 0 kez incelendi.
1,450.00 TL
Kargo BedavaHızlı Kargo

Kitap Önizleme

Ürün Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

“Botulinum Toksin, Kozmetik ve Klinik Uygulamalar” kitabı, botulinum toksininin tek başına ya da kombine şekilde yapılan estetik işlemler ve tıbbi tedaviye yönelik uygulamalarda kullanımına ilişkin bilimsel ve klinik pratiğine yönelik kapsamlı ve derinlemesine bilgi sunmaktadır.

Günümüzde artık, kozmetik dermatoloji uygulamalarının farklı türleri ile vazgeçilmez bir parçası olan botulinum toksinlerin çeşitli uygulama yöntemleri son yıllarda önemli oranda artmış ve hekimin hastasının gereksinimlerine en uygun yaklaşımı dikkatle değerlendirmesini gerektirir hale gelmiştir. Uluslararası çapta tanınmış uzman yazarlar tarafından kaleme alınan bu yeni kitap, tekniğinizi geliştirmenize, uygulamalarınıza yeni prosedürler eklemenize ve en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olacak, başucunuzdan ayırmayacağınız bir rehber niteliğindedir.

Bu kitapta:

• Botulinum toksin ile gerçekleştirilecek en iyi ve en doğru uygulamalara dair adım adım rehberlik sunulmakta, her hastaya göre özel tedavi planlarının oluşturulmasına yardımcı olunmaktadır.

• Renkli görüntülerden, işlem uygulama videolarından, uzman ipuçlarından ve püf noktalarından bolca yararlanılmıştır.

• Bölge odaklı bir yaklaşımla, glabella, alın, perioküler ve perioral bölgelerin tedavisi, alt yüz, alt bacak ve baldırın şekillendirilmesi ve boyun gençleştirme konusunda detaylı rehberlik sunulmuştur.

• Yüz asimetrisinin düzeltilmesi ve aksiller hiperhidrozun yanı sıra avuç içi, ayak tabanı ve kraniyofasiyal hiperhidrozun tedavisi gibi kozmetik olmayan tedavilerin kapsamlı bir incelemesi bulunmaktadır.

• Geleceğin enjeksiyon maddeleri, topikal botulinum toksin ve iyi huylu masster hipertrofisi tedavisini de içeren yüz şekillendirme gibi ilgi çekici yeni konular ele alınmaktadır.

• Botulinum toksininin, hyaluronik asit (HA) veya dolgu maddeleri, ışık ve lazer kaynakları ve diğer enerji bazlı tedaviler gibi diğer cerrahi olmayan işlemlerle kombine tedavisi tartışılmaktadır.

• Esmer cilt tiplerinde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

 

Kitapta yer alan pratik ipuçları ve örnek gerçek vakalardan yola çıkarak hastalarınıza en iyi tedaviyi sunabilir, en yeni teknikleri takip ederek gizli tehlike ve tuzaklardan kaçınabilirsiniz. “Botulinum Toksin, Kozmetik ve Klinik Uygulamalar” kitabı, size botulinum toksininin tek ya da kombine olarak en güncel kullanımına dair en iyi uygulama rehberliğini sunmaktadır.

Yazarlar: Joel L. Cohen, MD (FAAD, FACMS) Direktör, AboutSkin Dermatoloji ve Dermatocerrahi Greenwood Village ve Lone Tree, Colorado, ABD Doçent Doktor, Colorado Üniversitesi, Dermatoloji Departmanı, Denver, ABD David M. Ozog, MD (FAAD, FACMS) Başkan, Dermatoloji Departmanı, C.S. Livingood Dermatoloji Başkanı, Kozmetik Dermatoloji Direktörü, Mohs ve Dermatolojik Cerrahi Bölümü, Henry Ford Hastanesi, Detroit, MI, ABD

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?