Müşteri Hizmetleri 0242 999 16 28
Ameliyathanede Yönetim Organizasyon ve Cerrahi Uygulamalar

Ameliyathanede Yönetim Organizasyon ve Cerrahi Uygulamalar

Ameliyathanede Yönetim Organizasyon ve Cerrahi Uygulamalar

9786056576720
Baskı Tarihi2018
ISBN9786056576720
Sayfa Sayısı790
Teslim SüresiHemen Teslim
YazarHatice UÇAK
5 Bu ürün 8885 kez incelendi.

Kitap Önizleme

Ürün BilgileriYorumlarSoru ve Cevap

Ameliyathanede Yönetim Organizasyon Cerrahi Uygulamalar 2018 - Hatice Uçak

Ameliyathaneler, sağlık kuruluşlarının içinde yer alan iyi organize edilmiş, ileri tıbbi teknolojik donanıma sahip, özel eğitim almış insan gücünün hizmet verdiği ve iş riski yüksek olan birimlerdir. Bu birimlerde eğitim yaşamsal öneme sahiptir.

2009 yılında yayınlanan “Ameliyathanede yönetim-Organizasyon”un kitabının ikinci baskısında güncel bilgileri içine alacak şekilde ameliyathane konusunda her şeye cevap veren bir kitap olması hedeflenerek kitap V Ünite altında iş akışı göz önüne alınarak 22 bölüm halinde genişletilmiştir.

Kitapta; Ameliyathane ortamında sağlık çalışanı ve hasta güvenliğinin riskleri ve alınacak önlemler, ileri tıbbi teknolojinin gelişmesiyle, tıbbi cihaz kullanımı, hazırlığı ve tüm cerrahi branşlarda yapılan ameliyatlar tek tek ele alınarak; ameliyat tekniği, anestezisi, pozisyonları, kullanılan setler, sarf malzeme ayrıntılı olarak fotoğraflarla anlatılmıştır.

Kitaba destek veren tüm yazarlara, fotoğraf çekimlerinde rol modelliği yapan meslektaşlarıma,  öğrencilerime ve yayınevine teşekkür ediyorum. Ayrıca kitaba ilişkin eleştiri, önerilerini bize iletecek tüm değerli okurlara içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Tüm ameliyathane ekibi ve öğrenciler için yaralanabilecekleri bir başvuru kaynağı olması umuduyla…

Saygılarımla

Hatice Uçak

Ürgüp-Ocak 2018

Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?